Kontakt

Skyddsvärnets KANSLI

 

08-729 17 30, fax 08-720 12 02
kansliet@skyddsvarnet.se

Besöksadress
Drakenbergsgatan 22, 117 41 Stockholm

Postadress 
Hornsgatan 123, 117 28 Stockholm

Nilla Helgesson

Direktor
070 586 13 61
nilla.helgesson@skyddsvarnet.se

Jessika Brodin Ärlerud

Kommunikatör
076 517 56 22
jessika.arlerud@skyddsvarnet.se

Oumie Njai

Verksamhetsutvecklare – anbud och projekt
070 453 87 21
oumie.njai@skyddsvarnet.se

Suzanne Wester

Ekonom
073 594 44 74
suzanne.wester@skyddsvarnet.se

Marita Fernström

Bitr. Direktor
070 760 94 79
marita.fernstrom@skyddsvarnet.se

Dirk Kehr

Verksamhetsutvecklare
076 569 92 41
dirk.kehr@skyddsvarnet.se

Johan Holmdahl

Kvalitetscontroller
070 072 89 07
johan.holmdahl@skyddsvarnet.se

Birgitta Wall

Ekonom
076 568 54 40
birgitta.wall@skyddsvarnet.se


Skyddsvärnets secondhand Hornsgatan

Hornsgatan 121, Södermalm

ÖPPNAR 1 MARS 2024

spanga@skyddsvarnet.se
08-729 17 33

 

Skyddsvärnets secondhand SPÅNGA

Skogängsvägen 59, Spånga

Postadress
Skogängsvägen 59, 163 41 Spånga

spanga@skyddsvarnet.se
08-729 17 33

Arbetsträning

Thomas Fröberg, Enhetschef
070 274 09 36, thomas.froberg@skyddsvarnet.se


Björka Hässelby

070 680 89 82 (telefonen är bemannad dygnet runt)
bjorka.hasselby@skyddsvarnet.se
Fax: 08 37 13 30

Kristina Antonio, Enhetschef 
070 092 14 63, kristina.antonio@skyddsvarnet.se

Björka Bromma

08 687 07 50
bjorka@skyddsvarnet.se
Fax: 08 687 07 51

Kristina Antonio, Enhetschef 
070 092 14 63, kristina.antonio@skyddsvarnet.se


SAFE Trygghetsvärdar

Miroslav Pešić, enhetschef
070 496 40 39, miroslav.pesic@skyddsvarnet.se


Jour och familjehemsvården

08 729 17 30, familjevarden@skyddsvarnet.se

Nour Ramadan, Tf. enhetschef
076 946 20 53, nour.ramadan@skyddsvarnet.se

Öppenvård

Lars Bergström, Leg. Psykolog
lars.bergstrom@skyddsvarnet.se

Nour Ramadan, Tf. enhetschef
076 946 20 53, nour.ramadan@skyddsvarnet.se


Träningslägenheter

08 729 17 30, traningslagenheter@skyddsvarnet.se

Petter Hedlund
076 428 48 11, petter.hedlund@skyddsvarnet.se

Carlos Stråberg Romero
073 556 32 84, carlos.romero@skyddsvarnet.se

Kristina Antonio, Enhetschef 
070 092 14 63, kristina.antonio@skyddsvarnet.se